SEO Hizmeti Türleri

SEO Hizmeti Türleri?

Seo nedir şeklinde araştırma yapan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Arama motoru optimizasyonu olarak da bilinen SEO, içeriklerin arama motorlarındaki iyileştirmelerini sağlamaktadır. Google’da daha üst sıralara çıkabilmek adına yapılan tüm çalışmalara da Seo hizmeti adı verilmektedir.

İnternet üzerinde yer alan siteler belirli Seo skoru puanına göre sıralanmaktadır. Bu alanda skoru yüksek olan sitelerin daha fazla ziyaretçiye ulaştığını söylemek de mümkündür. Alana ilgi artıkça daha fazla kişi tarafından tercih edilen Seo hizmetleri; bu alanda sitelerin diğer  sitelere nazaran ön plana çıkmasını kolaylaştırmaktadır.

Her geçen zaman diliminde Google’ın daha fazla önem verdiği konulardan biri olan Seo, web üzerinde hizmet sağlayan firmaların dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer almaktadır. Bir sitenin görünümünün yanı sıra içeriklerindeki kalitenin de yüksek olması önemli başlıklardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle Seo hizmeti almayı isteyen firmaların bu alanda dikkat etmesi gerekmektedir.

Bir hizmet arayışında olan kişilerin; firma seçimi yaparken güvenilir firmalar üzerinden hizmet alması önerilmektedir. Yüksek düzeyde tıklanmaya ve ön plana çıkmayı amaçlayan site yöneticileri bu alanda çeşitli çalışmalar yaparak arama motorlarındaki görünümünü iyileştirmektedir. Belirli bir kurala tabii olmayan Seo hizmetlerinin bu alanda firmadan firmaya değişen uygulamalara tabii olduğu da kullanıcılar tarafından kaydedilmiştir.

Site İçi(On Page) SEO Hizmeti

Günümüzde birçok farklı Seo hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Site içerisinde yer alan içerikler başta olmak üzere iç bağlantıların düzenlenmesini ilgilendiren bu Seo çalışması aynı zamanda çeşitli raporları da site yöneticilerine iletmektedir.

Bir Seo projesinin en temel hedefleri arasında; Google ve benzeri diğer arama motorlarında en yüksek arama sıralamasını elde etmek yatmaktadır. Bu sıralamayı yakalamak için Google’ın algoritmasına uygun olan bir siteye sahip olmak şarttır. Google’ın algoritmasına uygun nitelikte bir siteye sahip olmanın bütün aşamalarını Site içi (On Page) Seo ile saymak mümkündür.

Tamamen site içerisinde ki işlemlerden ibaret olan bu Seo çalışmasında bütün araçlar kontrolünüzün altındadır. Dolası ile sitenizin içerisinde oluşan teknik problemleri veya içeriklerinizin kalite kontrolünü yapmaya başlayarak işe başlayabilirsiniz. Google ya da benzeri arama motorlarının sitenizi anlaması Site içi (On Page) Seo çalışmalarına bağlıdır.

Site içi Seo hizmetlerinin, Seo skoruna büyük bir katkı sağlaması sebebiyle de yöneticiler tarafından dikkatle takip edilen ve uygulanması gereken hizmet türleri arasında bulunmaktadır. Çeşitli iyileştirme adımlarını kapsayan bu Seo türü aynı zamanda kullanıcı deneyimini de arttırmasıyla ilgili çalışmaları kapsamıyla ön plana çıkmaktadır.

Sayfalara göre değişen Seo hizmeti bu alanda firmaların uygulama türüne göre de değişiklik gösterebiliyor. Site içi Seo hit arttırması sebebiyle de ön plana çıkmaktadır. Skor katkısı büyük olan iç Seo’nun düzenli olarak yapılması da önemlidir. URL yapılarını da içerisine alan bu hizmet türünün günümüzde sıklıkla tercih edildiği bilinen gerçekler arasında yer almaktadır. Hemen hemen her Seo firmasının sağladığı bu hizmet türü içerisinde birçok farklı işlemi barındırıyor.  Bu Seo hizmeti aynı zamanda aramalardaki iyileştirme çalışmalarında da kullanılıyor.

Site Dışı(Off Page) SEO Hizmeti

Çeşitli firmalar üzerinden Seo hizmeti alan kişilerin genellikle tercih ettiği hizmet türlerinden biri de site dışı Seo’dur. Site dışı Seo hizmeti Off Page Seo hizmeti olarak da tanımlanmaktadır. Bu alanda ön plana çıkan Seo türlerinden site dışı Seo, her geçen zaman diliminde daha da popüler hale gelmektedir.

Site dışı (Off Page) Seo; web sitesinin bilinirliği dolası ile güvenirliği arttırmak hedefinde, farklı internet sitelerinden backlink (geri bağlantılar) almak için uygulanan işlemlerin tümüne denmektedir. Kaliteli backlinkler internet sitelerinin sıralamalarda ön plana çıkması için etkilidir. Bu Seo hizmetinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus yapılan işlemlerin olabildiğince organik olmasıdır. Organik olarak gerçekleştirilmeyen işlemler siteye faydadan çok zarar verecektir.

Site dışı (Off Page) Seo çalışmaları genellikle aşağıda yer verdiğimiz işlemleri kapsamaktadır:

  • Blog sayfalarından link alma
  • Farklı siteler üzerinden link alışverişi
  • Farklı nitelikte iş birliği çalışmaları
  • Sosyal medya çalışmaları
  • Ücretsiz ve kaliteli baclink alma çalışmaları
  • Değerli içerikleri oluşturacak internet sitesine link alma

Sitelerin dış bağlantılarını ve arama motorlarındaki görünümlerini iyileştirmeyi amaçlayan bu Seo uygulaması sayesinde hem ziyaretçi sayınızı hem de geri dönüşüm oranınızı daha yüksek seviyelere çekebilirsiniz. Birçok farklı firmanın düzenli olarak sunduğu SEO hizmetlerinden olan Off Page Seo, skor katkısı yüksek olan hizmet türleri arasında bulunmaktadır.

SEO faaliyetlerini alacak olan kişilerin mutlaka bu SEO türünü de tercih etmesi gerekmektedir. Dış kullanıcıları yanı organik tıklanmayı arttıracak bu SEO çalışmaları oldukça kolay gibi görünen ancak uğraş gerektiren hizmet türleri arasında yer almaktadır.

Teknik Seo Hizmeti

Bir internet sitesi içerisinde yer alan url, kalıcı bağlantılar ve diğer teknik konular hakkındaki iyileştirmeleri kapsayan teknik Seo aynı zamanda Seo türleri arasında en çok tercih edilen hizmetler arasında bulunmakadır. Teknik Seo uygulanacak sitelerde; site içerisinde yer alan ve teknik donanımları kapsayan yapılandırmaların uzmanlar tarafından düzenlemesi gerekmektedir.

Hem Seo’yu geliştirmek hem de kullanıcıların deneyimini arttırmak amacı ile teknik Seo optimizasyonun büyük ve önemli bir parçası olarak çok sayıda eylemi gerçekleştirmektedir. Teknik Seo optimizasyonun önemli adımlarından birisi yapısal optimizasyondur. Bu Google ve benzeri arama motorlarının sayfaları hangi şekilde ziyaret edip dizine edebileceğinin optimizasyonunu sağlamaktadır. Mantıklı bir şekilde planlanmış olan düzen, hem arama motoru robotlarının hem de site kullanıcılarınızın sayfalarınızı doğru ve uygun sırayla ziyaret etmesini kolaylaştırmaktadır. Bütün bu sarf edilen çaba; Google ve diğer tüm arama motorlarındaki sıralamanızı yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Hem masaüstü hem de mobil üzerinden yapılacak olan teknik çalışmalar sonucunda kısa sürede Seo skorunu elde etmeniz mümkün hale gelmektedir. Birçok farklı platform üzerinden teknik Seo paketlerini uygun fiyatlı bir şekilde satın almanıza olanak sağlanıyor. Mutlaka yapılması gereken Seo çalışmaları arasında bulunan teknik Seo, kısa sürede düzene sokulabilecek hizmetler arasında bulunmaktadır.

Yerel(Lokal) Hizmeti                 

İşletme sahipleri tarafından tercih sebebi haline gelen Seo hizmetleri arasında bulunan yerel Seo hizmetleri bu alanda işletmenin Google’daki arama görünümlerinin iyileştirmesiyle ilgilidir. E – ticaretle uğraşan site sahiplerinin uyguladığı yerel Seo tekniği genel olarak satış yapan işletmeleri kapsamaktadır. Bu alanda satışlarını arttırmayı ve alanda yer alan kullanıcı kitlesini elde tutmayı amaçlayan bu Seo tekniği birçok işletme tarafından tercih edilmektedir.

Yerel Seo hizmetleri; genellikle il, ilçe ya da bölge düzeyinde faaliyetlerini sürdüren işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Benzer nitelikte olan Geleneksel Seo hizmetleri işletmemizin konumuna yakın olan müşteriler için çevrimiçi arama sonuçları doğrultusunda sıralamanızı yükseltmeye odaklanan çalışmaları içermektedir.

Yerel Seo uygulamalarının amacı; kendi bölgeniz doğrultusunda yapılmış bir arama sonuçlarında, sayfanın en üst sıralarında listelenmektir. Bu çalışmanın sonucu olarak daha çok kişi yerel işletmeninizi keşfedecek, sizin ile iletişime geçmesi için sayfanıza en üst sıralarda yer almanıza olanak sağlanacaktır.

Yerel kullanıcılara göre değişen tekniğin aynı zamanda platformlara göre de değişen bir yapısı bulunuyor. Diğer Seo tekniklerine göre daha maliyetli olan yerel Seo hizmeti için birçok farklı firma hizmet sağlıyor. Birkaç haftalık süreç isteyen bu Seo çalışmaları aynı zamanda yerel nüfusun işletmeye kaydırılmasında bir rol üstlenmektedir.

Ulusal (Global) SEO Hizmeti

Ülkemizde birçok farklı firma tarafından ve Seo türleri listesinde yer alan ulusal Seo hizmeti, çok uluslu platform için vazgeçilmez bir hizmettir. Ziyaretçi garantisi olmayan ancak uluslararası pazarı kapsayan bu Seo türü sayesinde sitelerinizin farklı milletlerde yer alan kullanıcılar tarafından ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz.

Ulusal (Global) Seo hizmeti; uluslararası düzeyde markanın pazar payını arttırmak, e – ihracat/ihracat yapmak ve yurt dışına açılmak isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir. Çok uluslu şirketlerin sıklıkla tercih ettiği bu çalışmalar genel olarak farklı diller üzerinden de servis edilmektedir. Birden fazla dil üzerinden yapılacak olan Seo çalışmaları aynı zamanda geniş bir kitleyi ele alacağından beklenenden daha uzun süren bir Seo tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu Seo çalışmasında her ülke genelinde konuşulan dillere göre siteye farklı dinamikler yerleştirerek; hedeflenmiş olan anahtar kelimelerle site Google’da ilk sıralara çıkmaya hedeflenir. Binlerce firma tarafından tercih edilen bu Seo tekniği için alacağınız hizmet doğrultusunda teklif almanız mümkündür.

E-Ticaret SEO Hizmeti

SEO hizmeti olarak karşımıza çıkan ve gün geçtikçe popülerliğini arttıran E-Ticaret SEO hizmetleri bu alanda ticaret sektörünü kapsamaktadır. Satış potansiyelini arttırmayı, hedef kitleyi elde tutmayı sağlayan bu hizmetler genellikle e – ticaret siteleri tarafından tercih edilmektedir.

E – ticaret Seo hizmeti temelinde E – ticaret sitesi üzerinde temel Seo ve beraberinde E – ticaret Seo çalışmalarını kapsamaktadır. Bu çalışmalar; E – ticaret siteniz sunmuş olduğu ürün ya da hizmetleriniz organik nitelikte ki rakiplerinden sıyrılarak; arama motorları kapsamında daha organik olarak ilk sayfanın, üst sıralara yer almanızı amaçlamaktadır.

Türkiye’de binlerce kişi tarafından tercih edilen E-Ticaret Seo faaliyetleri için mağaza entegrasyonları da büyük bir önem taşımaktadır. Hem sosyal medya hem de site üzerinden yapılan Seo çalışmalarıyla hedef kitleye ulaşım sağlanması mümkündür. Düzenli bir şekilde yapılan çalışmalardan biri olan E-Ticaret Seo paketleri bu alanda internet satışlarını arttırmasıyla ön plana çıkmaya devam etmektedir.

Diğer Makaleler ;

2
e
A
0
P
#
#
L
w
2
W
#
#
R
W
#
#
L
W
#
#
L